یک کسب و کار منظم، توسعه‌پذیر و حرفه‌ای می‌تواند دوبرابر حالت عادی بازدهی داشته باشد. زیرا خلاق است، محصولات یا خدمات متناسب با مخاطب ارائه می‌دهد، به‌روز است و هزارویک دلیل دیگر که قصد بررسی‌شان را در این مقاله داریم.

اگر شما صاحب کسب و کاری هستید «در هر زمینه‌ای» که می‌خواهید آن را توسعه داده و هر روز بهتر از قبل باشید، به خودتان تبریک بگویید زیرا به جایی آمده‌اید که مختص به شماست.


اصول حرفه‌ای‌گری

اصول حرفه‌ای‌گری همان مواردی هستند که در رشد و توسعه کسب‌وکارتان به عنوان فاکتورهای الزامی شناخته می‌شوند.

درحقیقت متریال یا ابزارهای رشد کسب‌وکارتان هستند که می‌بایست در جعبه‌ابزار خود داشته باشید. حال اگر آماده هستید برویم سراغ این ابزارها.

یک: برنامه ریزی

نظم، صرفه‌جویی در منابع، افزایش بهره‌وری و... ریشه‌ی همه‌ی این‌ها از برنامه‌ریزی آب می‌خورند، تا زمانی که شما برنامه قاعده‌مندی را به‌کار نگیرید، نهال کسب‌وکارتان نخواهد توانست آن‌طور که باید رشد کند. با این حساب یک برنامه غلط نیز فرقی با نداشتن برنامه ندارد. شما به یک روش حساب‌شده‌ای نیاز دارید تا بتوانید نسبت به شرایط خود از آن استفاده کنید. برای این امر لطفاً از دوره زیر استفاده نمایید:

برنامه‌ریزی و مدیریت‌زمان

تکنیکی فوق‌العاده کاربردی برای داشتن یک زندگیِ کاملاً حرفه‌ای و حساب شده. اولین روش قاعده‌مندی که می‌تواند از تمامی جنبه‌ها شما را پشتیبانی کرده و به شما لقب یک متخصص توسعه فردی را بدهد.

شروع

دو: ایده و خلاقیت

یک کسب وکار منظم و دارای برنامه کم‌کم به ایده و خلاقیت نیاز پیدا خواهد کرد! چرا؟ چون حالا وقت خیلی زیادی در دسترس است، منابع صرفه جویی شده نیاز به استفاده دارند و چیزی جز ایده های خلاقانه برای ارائه به مشتری نمی‌تواند قانع کننده باشد. در این حالت شما دو راه پیشِ رو خواهید داشت، یا وارد ایده پردازی شوید و کسب‌وکارتان را بدرخشانید و یا این‌که مثل قدیم همان خدماتی به مردم ارائه دهید که دیگران می‌دهند! 

در نظر داشته باشید هر زمان که نیاز به ایده پردازی داشتید، دوره زیر تمام و کمال در دسترس شماست تا بتوانید از سرچشمه آن استفاده کنید:

دوره‌ی حرفه‌ایِ ایده‌پردازی

ایده ناب انسان را می‌سازد! به برترین روش‌های ایده‌پردازی و نیازسنجی مسلط شوید تا بتوانید هر ایده‌ای در هر زمینه‌ای ایجاد کرده و آن را قوی‌تر از هر فرد موفقِ دیگری عملی کنید.

شروع

سه: کسب مهارت

این متمم برای محکم کاری نیست، آخرین مرحله هم نیست! بلکه چند ابزار وسیعِ بیشتر است که به شما امکان می‌دهد با سلیقه خود ایده‌های‌تان را عملی کنید، برای مثال؛ بنرهای تبلیغاتی، اپلیکیشنی برای کار شما، تیزرهای تبلیغاتی، محتوا برای سایت‌تان، پادکست صوتی و... اینها مواردی هستند که طراحان‌شان نمی‌دانند اگر سفارش شما را بپذیرند، آیا نتیجه‌ی حاصله واقعاً با شرایط کاری شما تطبیق دارد یا خیر؟ اما اگر خودتان برای کسب‌وکارتان شروع به تولید ارائه‌های نامبرده کنید، هم با سلیقه شخصی‌تان جور هست و هم شرایط کاری شما. این درحالی موثر است که با قیمت مناسبی آن مهارت‌ها را آموزش ببینید! چه مکانی بهتر از بخش مهارتی سایت؟ همین حالا از باکس زیر وارد آموزشگاه مجازی ما شده و بهترین دوره‌ها را به قیمتی کاملاً به‌صرفه آموزش ببینید:

کسب مهارت

دومین فاکتور موفقیت، داشتن مهارتی برای شروع یا عملی کردن ایده است، ما در تیم حرفه‌ایِ آموزشی خود دوره‌های تخصصی کسب مهارت را برای‌تان ایجاد نمودیم تا حرفه‌ای‌تر از همه، استارت یادگیری خود را بزنید.

شروع

چهار: آپدیت بودن

این یکی آخرین مرحله است. به روز بودن!

بررسی اخبار، قیمت ارز و کالاها، قوانین تصویب شده‌ی جدید، تازه‌های زمینه کاری شما، سایتی مطمعن برای کسب اطلاعات و... اینها چیزهای الزامی برای آپدیت بودن شما هستند. قبل از هرچیزی بگذارید با یک مثال مبحث را گسترش دهیم؛ اگر شما وارد این صفحه نمی‌شدید و تا این بخش مطالعه‌اش نمی‌کردید، آیا واقعاً اطلاعات جدیدی که بدان‌ها پرداختیم را متوجه می‌شدید؟ لطفاً سایت مارا در بوکمارک‌های خود ذخیره کنید تا هر روز به مطالب جدید دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید مقالات مرتبط به این صفحه را نیز در زیر ببینید:


از بین بردن رقبا

استارت‌آپ چیست؟

کارآفرینی چیست؟

برند چیست؟

مشاوره شغلی چیست؟


حال که به اصول رشد شغلی آشنا شدید، امیدواریم با عملکرد موثر خود بتوانید بهترین‌ها را وارد زندگی خود کرده و هر روز جیب خود را سنگین‌تر از قبل کنید، در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی داشتید، می‌توانید با رزرو وقت از مزایای آن بهره‌مند شوید:

رزرو وقت

برای دریافت مشاوره‌ی تخصصی، می‌توانید از میان مشاوره‌ی حضوری، تلفنی و یا مکاتبه‌ای، یک نوع را انتخاب کرده و رزرو خود را با موفقیت ثبت کنید.

ثبت مشاوره