برند به معنای چهره‌ای از یک شخص یا کمپانیِ شناخته شده در یک عرصه است! این درست است که شرکت‌هایی مثل؛ مایکروسافت، اپل، کوکاکولا، نایک و... برندهای مهم و شناخته‌شده‌ای در سراسر جهان هستند، اما برندینگ فقط برای کمپانی‌ها نیست بلکه امروزه برندینگ شخصی نیز به مبحث مهمی در دنیای کسب‌وکار تبدیل شده است که می‌تواند برای شخص، امتیازات مناسبی داشته باشد.

اگر شما دوست دارید یک برند برای کمپانی یا یک برند شخصی برای خود ایجاد کنید، به جای درستی آمده‌اید، زیرا در این مطلب زیروبم این مبحث را بررسی کرده و مراحل ایجاد یک برند را نیز تشریح می‌کنیم.


برند چیست؟

طبق تعریفی که داشتیم؛ برند - Brand به معنای نشانه یا نامی شناخته شده برای بیان یک شخص حقیقی یا حقوقی است، شخص مورد نظر برای این‌که برند باشد، لازم است در حیطه‌ای فعال بوده و خدمات یا محصولات خاصی را در زمینه فعالیت خود ارائه دهد.

این محصولات یا خدمات، می‌توانند در هر زمینه‌ای باشند، برای مثال برند شخصیِ «مهرداد جیرانی کمالی» درحال ارائه‌ی محصولات آموزشیِ موفقیت بوده و خدمات مشاوره‌ای نیز در این زمینه ارائه می‌دهد و برندی مثل کافه بازار، درحال ارائه‌ی خدمات معرفی اپلیکیشن توسعه دهندگان به مردم است.

این یک تعریف مناسب از برند است.


چگونه صاحب یک برند شویم؟

فرقی زیادی نمی‌کند اگر بخواهید برندی برای کمپانی تازه تاسیس خود ایجاد کنید یا برای اسم خودتان، در ادامه قدم‌های اساسی برای ایجاد یک برند را خدمت‌تان تشریح می‌کنیم.

قدم اول: اهداف و زمینه فعالیت

اگر قبلاً اهداف و زمینه‌ای که می‌خواهید در آن فعالیت کنید را انتخاب کرده‌اید، به خودتان تبریک بگویید، زیرا اولین قدم را برداشته‌اید. اما اگر این‌طور نیست، بدون شک نیاز به روشی دارید که به شما کمک کند بهترین ایده را برای ایجاد یک برند گزینش کنید. در این خصوص حتماً از دوره زیر دیدن فرمایید:

دوره‌ی حرفه‌ایِ ایده‌پردازی

ایده ناب انسان را می‌سازد! به برترین روش‌های ایده‌پردازی و نیازسنجی مسلط شوید تا بتوانید هر ایده‌ای در هر زمینه‌ای ایجاد کرده و آن را قوی‌تر از هر فرد موفقِ دیگری عملی کنید.

شروع

قدم دوم: طراحی برند

ایجاد یک لوگو و اسمی مناسب برای برند، دومین قدم اساسی‌ای می‌باشد که لازم است با دقت انجام گردد.

اسم می‌بایست به زمینه فعالیت مربوط باشد، که پیشنهاد ما برای نام برند؛ استفاده از لغت‌نامه برای ایده گرفتن است.

لوگو به معنای نشانه‌ای است که برای دیده شدن برندتان طراحی می‌شود و شامل رنگ‌بندی، شکل و اجزای خاصی است که بیان‌گر فعالیت شماست. پیشنهاد می‌کنیم حتما یک تم رنگی مثلاً: آبی، طلایی، سبز و.. برای خود گزینش کرده و سپس لوگوی خود با یکی از روش‌هایی که در ادامه شرح می‌دهیم، بسازید.

یک: سفارش به طراحان گرافیک

دو: یادگیری طراحی گرافیک و طراحی با سلیقه شخصی

اگر از روش دوم می‌خواهید استفاه کنید، حتما دوره زیر را آموزش ببینید:

طراحی گرافیک

مهارت‌هایی برای ایجاد و ویرایش هر تصویری. نحوه‌ی ساخت و ادیت؛ بنر، پوستر، کارت ویزیت، رابط کاربری، اجزای متحرک، فتومونتاژ و تصاویری که با دوربین گرفته می‌شوند.

شروع پیش‌نمایش دوره‌

قدم سوم: معرفی برند

حضور در شبکه‌های اجتماعی و سایت، قدم مهمی برای جذب مخاطبان است، اگر قصدتان از برندینگ، برند شخصی است؛ حتما یک سایت داشته باشید و شروع کنید به ایجاد محصولات آموزشی یا ارائه خدمات. برای مثال اگر گیمر هستید و می‌خواهید در یوتیوب فعالیت کنید، حتماً یک سایت هم داشته باشید و مقالات آموزشیِ مرتبط به بازی را نیز در آن‌جا منتشر کنید تا بیشتر در معرض دید قرار بگیرید. 

اگر برند شرکتیِ تولید لباس دارید، لازم است یک فروشگاه اینترنتی تاسیس کنید و با ارائه مقالات بازاریابی، به فروش بیشتر خود نیز کمک کنید.

فعالیت موثر و حساب شده در سایت، لازمه‌ای می‌خواهد که آن؛ مهارت نویسندگی و تولید محتوا است. زمانی که شما توانایی تولید محتوا را داشته باشید، می‌توانید به درستی مقالات خود را نوشته و منتشر کنید که این امر به جذب بیشتر مخاطبین و افزایش کیفیت کاری شما می‌انجامد. اگر توانایی تدوین فیلم یا تدوین صوت را نیز فرا بگیرید یا به مهارت ساخت اپلیکیشن برای ارائه خدمات و محصولات خود مسلط باشید، به مراتب کیفیت کاری شما بیشتر و بیشتر می‌شود، در این خصوص حتما از بخش مهارتی سایت دیدن فرمایید و دوره‌های فوق را با قیمتی کاملاً به‌صرفه و حرفه‌ای آموزش ببینید:

کسب مهارت

دومین فاکتور موفقیت، داشتن مهارتی برای شروع یا عملی کردن ایده است، ما در تیم حرفه‌ایِ آموزشی خود دوره‌های تخصصی کسب مهارت را برای‌تان ایجاد نمودیم تا حرفه‌ای‌تر از همه، استارت یادگیری خود را بزنید.

شروع

قدم آخر: داشتن برنامه 

منظور از این تیتر، این است که: اگر شما با برنامه‌ای قاعده‌مند زندگی شخصی و کاری خود را مدیریت کنید، بدون شک می‌توانید مسیر رسیدن به اهداف را سریع‌تر از حالتی که می‌تواند باشد، طی کرده و در کنار آن سطح رضایت خود را از زندگی افزایش دهید تا مبادا برای ادامه‌ی مسیر خسته یا دل‌زده شوید!

این امر در همه موارد، چه برای درس، چه در کار و چه در زندگی عادی یک موضوع الزامی است و نمی‌توان به‌راحتی از آن گذشت.

اگر شما نیز می‌خواهید برند خود را در بهترین حالت ممکن، به اهدافی که در قدم اول تعیین کردید برسانید، حتما دوره زیر را بگذرانید:

برنامه‌ریزی و مدیریت‌منابع

تکنیکی فوق‌العاده کاربردی برای داشتن یک زندگیِ کاملاً حرفه‌ای و حساب شده. اولین روش قاعده‌مندی که می‌تواند از تمامی جنبه‌ها شما را پشتیبانی کرده و به شما لقب یک متخصص توسعه فردی را بدهد.

شروع


سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تمام مواردی که به برند مرتبط می‌شد را به همراه دوره‌های مرتبط، خدمت‌تان شرح دهیم تا بدون معطلی یا نیاز به سایت‌های دیگر، همه چیز را در همین سایت بدست آورید. با این حساب، درصورتی که سوالی در این زمینه داشتید، می‌توانید آن را از پنل زیر در میان بگذارید.