کسب‌و‌کار موضوعی‌ست مهم و جدی، زیرا اصلی‌ترین منبع برای بقا به‌شمار رفته و تا زمانی که سر جایش باقی‌ست امنیت شما را تضمین می‌کند. از این رو برای حفظ جایگاه در حوزه فعالیت و بهره‌برداری بیشتر از کسب‌و‌کار، باید رقبا را از میان برداشت.

در این مطلب قصد داریم آموزه‌های مهمی در این خصوص را خدمت‌تان شرح داده و برای درخشیدن هرچه بیشتر شما، راهکارهای مهمی را تدریس کنیم.


رقیب چیست؟

یک گلدان متوسطی را در نظر بگیرید که چند نهال کوچک در آن درحال رشد هستند، تا الآن همه چیز خوب به نظر می‌رسد، اما موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که نهال‌ها بزرگ‌تر شده و منابع کافی برای بقای‌شان نباشد.

با مثال بالا می‌توان یک تصور کلی از رقبا «نهال‌ها» و زمینه کسب‌و‌کاری «گلدان» داشت. اما در دنیای انسان‌ها این نهال‌ها دارای تعدادی بیش‌ازحدِ تصور هستند و زمینه کاری کوچک‌تر از چیزی‌ست که بتواند بقای تمامی فعالان این حوزه را پوشش دهد. در این زمان، یک فرد باهوش می‌تواند با اصولی که می‌آموزد خود را سریع‌تر رشد داده و در صدر آن زمینه باشد.

شاید این امر برای خیلی از افراد سخت یا دشوار به نظر برسد، اما با آموزه‌هایی که در ادامه بدان‌ها خواهیم پرداخت، این سختی اکنون پایان می‌یابد.


اصل اول: ایده و خلاقیت 

ما تایید می‌کنیم که ایده و خلاقیت برای قبل از ورود به کسب‌و‌کار است، اما در حین فعالیت نیز می‌تواند درخشش شما را بیشتر کند اما چگونه؟

اکثر کسب‌و‌کارهای یک حیطه، مشخصاً در حال فروش یا ارائه خدمات مشابه هستند، اما محصول یا خدماتی در بین آن‌ها موفق است که خلاقانه بوده و دقیقاً بر اساس نیازِ جوامعِ مد نظر تهیه شود. این یک تعریف اساسی برای ایده پردازی در حین فعالیت در شغل است.

 بهتر است بجای استفاده از راهکارهای غلط، مستقیماً از سرچشمه‌ی ایده پردازی استفاده کرده و این اصل مهم را همین حالا وارد زندگی شغلی خود کنید تا انقلاب آن را به شخصه ببینید:

دوره‌ی حرفه‌ایِ ایده‌پردازی

ایده ناب انسان را می‌سازد! به برترین روش‌های ایده‌پردازی و نیازسنجی مسلط شوید تا بتوانید هر ایده‌ای در هر زمینه‌ای ایجاد کرده و آن را قوی‌تر از هر فرد موفقِ دیگری عملی کنید.

شروعاصل دوم: برنامه و باز هم برنامه

تا زمانی که برنامه ریزی نباشد نظمی نیست و تا نظمی نباشد آشفتگی فاجعه به‌بار خواهد آورد. این درخصوص برنامه ریزیِ اشتباه نیز صدق می‌کند. گذشته از این جستار، اگر از روشی حساب‌شده استفاده کنید؛ مدیریت منابع شخصی باعث صرفه‌جویی در کنار نظم شده و رسیدن به اهداف‌تان سریع‌تر از حالت عادی صورت می‌گیرد.

حال این شما و این تخصصی‌ترین دوره برنامه ریزی و مدیریت:

برنامه‌ریزی و مدیریت‌

تکنیکی فوق‌العاده کاربردی برای داشتن یک زندگیِ کاملاً حرفه‌ای و حساب شده. اولین روش قاعده‌مندی که می‌تواند از تمامی جنبه‌ها شما را پشتیبانی کرده و به شما لقب یک متخصص توسعه فردی را بدهد.

شروعاصل سوم: عیب‌یابی 

تصور کنید کسب‌وکار شما خلاق است، برنامه جذابی هم در زندگی مدیر آن جاری است، اما عیب‌ها واقعاً اجازه درخشیدن را به شما می‌دهند؟ اگر پاسخ‌تان خیر است، به خودتان تبریک بگویید، زیرا فردی هستید که به کمال اهمیت می‌دهد.

کمالگرایی مثبت، در معنی درست خود همین عیب‌یابی و رفع اشکالات کسب‌و‌کار است.

اگر صاحب کسب و کاری آنلاین هستید، بهتر است محتوای سایت را به خوبی بررسی کنید، تصاویر آن خوب است؟ آیا ویدئو دارید؟ پادکست‌های صوتی چطور؟ همه این‌ها نرخ تبدیلِ «بازدید‌ به مشتری» را افزایش می‌دهند!

لطفاً از مهارت‌های حرفه‌ایِ زیر دیدن کرده و بسته به نیاز خود مهارت‌هایی برای تولید ویدئو، تصویر، صوت، اپلیکیشن و... را فرا بگیرید:

کسب مهارت

دومین فاکتور موفقیت، داشتن مهارتی برای شروع یا عملی کردن ایده است، ما در تیم حرفه‌ایِ آموزشی خود دوره‌های تخصصی کسب مهارت را برای‌تان ایجاد نمودیم تا حرفه‌ای‌تر از همه، استارت یادگیری خود را بزنید.

شروع

هیچ چیزی در کسب‌و‌کار از این جذاب‌تر نیست که ببینید شما چیزهایی دارید که رقیب‌تان ندارد! اپلیکیشن برای سایت، بنرهای جذاب، پادکست و... این موارد را جدی بگیرید.


اصل آخر: مشاوره

یک ذهن، بهتر اثر دارد یا دو ذهن؟ بگذارید این را هم اضافه کنیم؛ تجربیات و آموزه‌های کسی که بارها شکست خورده تا به موفقیت برسد به کارتان می‌آید یا خودتان تجربه بد را دوباره تجربه کنید؟

رزرو یک وقت مشاوره بهترین حرکتی است که می‌توانید بعد از اجرای اصول بالا از آن استفاده کنید، چشم ریزبین یک متخصص کسب و کار می‌تواند آپدیت بزرگی در حرفه شما باشد:

رزرو وقت

برای دریافت مشاوره‌ی تخصصی، می‌توانید از میان مشاوره‌ی حضوری، تلفنی و یا مکاتبه‌ای، یک نوع را انتخاب کرده و رزرو خود را با موفقیت ثبت کنید.

ثبت مشاورهچند لحظه تصور کنید به تمام اصولی که در این مقاله برای‌تان شرح دادیم جامه عمل پوشانده‌اید؛ ترازنامه جدید شغلی‌تان چه می‌گوید؟ سود خوب؟ مشتری فراوان؟ باز چه اتفاقاتی برای‌تان رقم خواهد خورد؟

این موارد بدون شک عملی خواهند شد، در زمانی که؛ شما اقدام کنید.