مدیریت منابع شخصی در زندگی، یکی از بهترین اعمالی است که می‌توانیم با انجام آن در زندگی خود تحولی عظیم ایجاد کنیم، زیرا برای هرکاری میزان معینی منبع مصرف خواهیم کرد، این باعث می‌شود همیشه پر‌انرژی باشیم، وقت اضافه بیآوریم و هوش مالی را نیز اجرا کنیم.

اگر شما قصد دارید به یک روش عالی برای مدیریت منابع مسلط شوید که هم برنامه‌ریزی را درون خود داشته و هم مدیریت زمان، به جای درستی آمده‌اید زیرا در این مطلب به شرح روشی خواهیم پرداخت که لقب یک فرد حرفه‌ای را به شما می‌دهد اما شرح این روش چگونه است؟


مدیریت منابع و مزیت آن؟

قبل از اینکه آموزش خود را شروع کنیم، بد نیست نسبت به مدیریت منابع یک تعریف کامل و نسبت به مزیت آن اطلاع یابیم.

مدیریت منابع عبارت است از؛ استفاده صحیح و موثر از منابع شخصی مثل؛ زمان، انرژی و هزینه‌ی در دسترس جهت بهبود سطح کیفی زندگی و افزایش میزان سطح رضایت.

مزیت این‌کار در این است که وقتی شما در منابع خود صرفه‌جویی داشته و آن‌ها را به شکل صحیح مدیریت کنید، می‌توانید برای کارهای مهم‌‎تر، وقت بیشتری بدست آورده و روی اهداف مهم‌تری تمرکز کنید، این باعث می‌شود سریع‌تر از حالت معمول مسیر موفقیت را طی کرده و از زندگی لذت بیشتری ببرید اما آیا روشی وجود دارد که تمام این موارد را درون خود داشته و به ما یک برنامه‌ی حرفه‌ای جهت مدیریت زندگی خود در هر زمینه‌ای بدهد؟ پاسخ مثبت است!

برنامه‌ریزی و مدیریت‌زمان

تکنیکی فوق‌العاده کاربردی برای داشتن یک زندگیِ کاملاً حرفه‌ای و حساب شده. اولین روش قاعده‌مندی که می‌تواند از تمامی جنبه‌ها شما را پشتیبانی کرده و به شما لقب یک متخصص توسعه فردی را بدهد.

شروع

بگذارید اینگونه بگوییم؛ وقتی می‌توانیم با یک برنامه حرفه‌ای به مدیریت زندگی خود بپردازیم که همه منابع ما را مدیریت کرده و به ما کمک می‌کند با اعتماد به نفس بیشتری زندگی کنیم، چرا فقط روی مدیریت یک منبع متمرکز باشیم؟


مدیریت منابع

برای یادگیری این روش، لطفاً همراه ما باشید.

قصد داریم این روش را با توجه به جدول فوق آموزش ببینیم، این جدول خلاصه شده‌ی جدول اصلیِ دوره آموزشی فوق است که در بالا به معرفی آن پرداخته شد.


میزان الویت

میزان اولیت به معنای اهمیت آن عمل یا درس یا هر کاری است که قصد انجام آن را دارید، لطفاً با خود رو راست بوده و با توجه به الویتی که به کارهای‌تان می‌دهید، آن‌ها را از مهم‌ترین در بخش «کار یا عمل» لیست کرده و سپس به سراغ فیلدهای دیگر بروید.


فیلدهای زمان، انرژی و هزینه

در این جدول شما با سه فیلد اصلی که منابع اصلیِ شما هستند روبه‌رو هستید، این فیلدها را با توجه به میزانی که مد نظر دارید یا الویتی که آن کار دارد، تعیین کرده و برنامه را تکمیل کنید.

این کار باعث می‌شود تا از مصرف بی‌رویه منابع در حین انجام کار جلوگیری کنید.

اما این تمام ماجرا نیست! اگر شما از دوره آموزشی زیر برای برنامه‌ریزی و مدیریت منابع استفاده کنید، بجای 4 فیلد با 11 فیلد عمودی روبه‌رو هستید که شامل؛ اگرها، شرح، مضمون، انجام سریع‌تر و... می‌شوند، این فیلدها به شما کمک می‌کنند تا برنامه‌ی حرفه‌ای‌تری داشته باشید که 95 درصد از مردم هنوز از آن اطلاعی ندارند!

برنامه‌ریزی و مدیریت‌زمان

تکنیکی فوق‌العاده کاربردی برای داشتن یک زندگیِ کاملاً حرفه‌ای و حساب شده. اولین روش قاعده‌مندی که می‌تواند از تمامی جنبه‌ها شما را پشتیبانی کرده و به شما لقب یک متخصص توسعه فردی را بدهد.

شروع

ساعت‌ها آموزش در این دوره منتظر شما هستند تا حرفه‌ای‌تر باشید.


گام‌های سه‌گانه‌ی موفقیت را بشناسید:

گام اول: نقشه‌ی ورود

دیدگاه عمیق؛ در شناخت نیاز انسان‌ها و با در دست داشتن ایده‌ی اولیه است. در این خصوص از دوره‌های موجود در این بخش استفاده نمایید تا نقشه‌ی اولیه را بدست آورید.

شروع

گام دوم: کسب مهارت

دومین فاکتور موفقیت، داشتن مهارتی برای شروع یا عملی کردن ایده است، ما در تیم حرفه‌ایِ آموزشی خود دوره‌های تخصصی کسب مهارت را برای‌تان ایجاد نمودیم تا حرفه‌ای‌تر از همه، استارت یادگیری خود را بزنید.

شروع

گام سوم: زندگیِ حرفه‌ای

گام آخر را با یک برنامه‌ی حساب شده برای مدیریت کاملِ زندگی خود تکمیل کنید تا تمام فاکتور‌های یک فرد «فراموفق» را بدست آورید، این مزیتی است که باعث می‌شود؛ هم در کسب‌وکار و هم زندگی شخصی خود سریع‌تر و قوی‌تر از هر شخص موفق دیگری به اهداف خود برسید.

شروع