برنامه‌ریزی یکی از بهترین اعمالی است که می‌تواند به زندگی ما نظم و قاعده بهتری ببخشد، زمان در دسترس را بیشتر کرده و به ما لقب یک فرد حرفه‌ای بدهد. 

برنامه‌ریزی؛ هم در زندگی عادی و هم در شرایط مختلف مثل درس خواندن یا در کسب‌وکارمان به کمک ما می‌آید تا بتوانیم عملکردی بهتر از هر شخص دیگری داشته باشیم، اگر شما در پی چنین روشی هستید، به جای درستی آمده اید زیرا در این مطلب قصد داریم با یکی از بهترین روش‌‎های برنامه ریزی، مدیریت زمان و مدیریت منابع آشنا شویم که در زندگیِ حرفه‌ای، یک امر ضروری به‌شمار می‌رود.


برنامه ریزی چیست و چه مزیتی دارد؟

قبل از آشنایی با روش مد نظر، ابتدا اجازه دهید مفاهیمی را باهم مرور کنیم تا بدانیم برنامه‌ریزی دقیقاً چه‌چیزی است و چه کاری برای‌مان می‌کند؟

برنامه‌ریزی عبارت است از روشی که کارهای ما را بر اساس الویت‌ها ترتیب‌دهی کرده و اجازه می‌دهد از منابع شخصی‌مان مثل: هزینه، زمان و انرژی، به اندازه لازم و معینی به آن کارها اختصاص دهیم.

این کار باعث می‌شود هم درمنابع خود صرفه‌جویی کنیم و هم بهترین عملکرد را در زندگی خود داشته باشیم.

مزیتی که برنامه ریزی به ما ارائه می‌دهد عبارت است از: عملکردی موثر و هوشمندانه در بازه زمانی‌ای خاص جهت رسیدن به اهداف مد نظر.

این مزیت از دیدگاه اشخاص موفق یعنی همه چیز! چیزی که هم مدیریت زمان را در خود دارد، هم هوش مالی و هم مدیریت منابع. اما آن روش چگونه است؟


شروع به کار

قبل از رفتن به اصل مطلب، پیشنهاد می‌شود از دوره زیر جهت مسلح شدن به روش برنامه ریزی استفاده نمایید زیرا در این دوره، شما با اصول بهتر و قاعده‌مندتری آموزش می‌بینید و هر مبحث به‌صورت کامل برای‌تان تدریس خواهد شد که یک مزیت بزرگ برای کسانی که به کیفیت اهمیت می‌دهند به‌شمار می‌رود.

برنامه‌ریزی و مدیریت‌زمان

تکنیکی فوق‌العاده کاربردی برای داشتن یک زندگیِ کاملاً حرفه‌ای و حساب شده. اولین روش قاعده‌مندی که می‌تواند از تمامی جنبه‌ها شما را پشتیبانی کرده و به شما لقب یک متخصص توسعه فردی را بدهد.

شروع

علاوه بر این، شما با دوره بالا می‌توانید به اندازه میلیون‌ها تومن از این روش در زندگی خود صرفه‌جویی کرده و سریع‌تر از پیش به اهداف خود برسید؛ آن هم در قبال فقط 19 هزار تومان! «این موضوع تضمین می‌شود.»

جالب است بدانید، در این دوره شما به روشی دست می‌یابید که هم برنامه‌ریزی است و هم مدیریت منابع.


شروع برنامه ریزی

اگر قصد دارید از روش رایگانِ دوره بالا جهت برنامه‌ریزی استفاده کنید می‌توانید در ادامه در این خصوص یادگیری خود را آغاز کنید.

قصد داریم برنامه‌ریزی را با توجه به جدول فوق آموزش ببینیم، این جدول خلاصه شده‌ی جدول اصلیِ دوره آموزشی ما است که در بالا به شما معرفی شد.


میزان الویت

میزان اولیت به معنای اهمیت آن عمل یا درس یا هر کاری است که قصد انجام آن را دارید، برای تکمیل آن لطفاً با خود رو راست بوده و با توجه به الویتی که به کارهای‌تان می‌دهید، آن ها را از مهمترین در بخش «کار یا عمل» لیست کرده و سپس به سراغ فیلدهای دیگر بروید.


فیلدهای زمان، انرژی و هزینه

در این جدول شما با سه فیلد اصلی که منابع شما هستند روبه‌رو هستید، این فیلدها را با توجه به میزانی که مد نظر دارید یا الویتی که آن کار دارد، تعیین کرده و برنامه را تکمیل کنید.

این کار باعث می‌شود تا از مصرف بی‌رویه منابع در حین انجام کار جلوگیری کنید.

اما این تمام ماجرا نیست! اگر شما از دوره آموزشی زیر برای برنامه‌ریزی استفاده کنید، بجای 4 فیلد با 11 فیلد عمودی روبه‌رو هستید که شامل؛ اگرها، شرح، مضمون، انجام سریعتر و... می‌شوند؛ این فیلدها به شما کمک می‌کنند تا برنامه‌ی فوق حرفه‌ای‌تری داشته باشید که 95 درصد از مردم هنوز از آن اطلاعی ندارند!

برنامه‌ریزی و مدیریت‌زمان

تکنیکی فوق‌العاده کاربردی برای داشتن یک زندگیِ کاملاً حرفه‌ای و حساب شده. اولین روش قاعده‌مندی که می‌تواند از تمامی جنبه‌ها شما را پشتیبانی کرده و به شما لقب یک متخصص توسعه فردی را بدهد.

شروع

ساعت‌ها آموزش در این دوره منتظر شما هستند تا حرفه‌ای‌تر باشید. 


گام‌های سه‌گانه‌ی موفقیت چه هستند؟

گام اول: نقشه‌ی ورود

دیدگاه عمیق؛ در شناخت نیاز انسان‌ها و با در دست داشتن ایده‌ی اولیه است. در این خصوص از دوره‌های موجود در این بخش استفاده نمایید تا نقشه‌ی اولیه را بدست آورید.

شروع

گام دوم: کسب مهارت

دومین فاکتور موفقیت، داشتن مهارتی برای شروع یا عملی کردن ایده است، ما در تیم حرفه‌ایِ آموزشی خود دوره‌های تخصصی کسب مهارت را برای‌تان ایجاد نمودیم تا حرفه‌ای‌تر از همه، استارت یادگیری خود را بزنید.

شروع

گام سوم: زندگیِ حرفه‌ای

گام آخر را با یک برنامه‌ی حساب شده برای مدیریت کاملِ زندگی خود تکمیل کنید تا تمام فاکتور‌های یک فرد «فراموفق» را بدست آورید، این مزیتی است که باعث می‌شود؛ هم در کسب‌وکار و هم زندگی شخصی خود سریع‌تر و قوی‌تر از هر شخص موفق دیگری به اهداف خود برسید.

شروع