ساخت یک برنامه برای سیستم عامل‌هایی مثل: اندروید، ای او اس یا ویندوز، می‌تواند دلایل مختلفی از جمله: عملی کردن ایده، برای کسب‌وکار و خدمات‌دهی را شامل شود که قبل از شروع برنامه سازی، لازم است تحقیقات کاملی برای ساخت آن صورت بگیرد.

در این مطلب قصد داریم بهترین راهکار جهت ساخت برنامه‌های مختلف، بدون کدنویسی را خدمت‌تان شرح داده و مفصلاً مباحث مربوط به نرم افزار و سخت افزار را در این خصوص بررسی کنیم.

برنامه سازی بدون کد نویسی

به فرایند ایجاد یک برنامه بدون نوشتن حتی یک خط کد را، بدون کد نویسی می‌گویند، این فرایند در عصر حاضر به شدت محبوب شده و می‌توان تقریباً هر برنامه‌ای را بدون برنامه نویسی ایجاد و سپس منتشر کرد.

همان‌طور که می‌دانید موبایل‌ها و کامپیوترها بستر بزرگی برای کسب درآمد هستند، چون؛ کاربران زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

اگر شما بتوانید به ایجاد نرم‌افزارهای آموزشی یا تبدیل ایده‌های خود به برنامه مشغول شوید، آینده شما تضمینی است! چون روز‌به‌روز به کاربران موبایل‌ها و کامپیوتر افزوده می‌شود و این یعنی فروش بیشتر محصولات شما.

برای یادگیری این مهارت، می‌توانید از دوره زیر استفاده نمایید:

برنامه‌سازی بدون کدنویسی

تخصص ایجاد هر برنامه‌ای برای هر دستگاهی. نحوه‌ی ساخت و انتشار: برنامه‌های اندرویدی، برنامه‌های ای او اس و نرم‌افزارهای ویندوزی برای کامپیوتر و لپ تاپ‌ها.

در یوتیوب ببینید پیش‌نمایش دوره‌


دوره فوق از دو بخش تئوری و عملی برخوردار بوده و با زبانی ساده در قالب‌های ویدئویی و پادکست تدریس می‌شود، در ادامه قصد داریم از بخش تئوری دوره فوق، مباحثی را مفصلاً شرح دهیم.

ساختار دستگاه

بررسی و شناخت ساختار یک دستگاه، اولین فاکتوری است که لازم است به آن بپردازیم.

با توجه به نمودار فوق، هر دستگاه کاربر محور مثل؛ موبایل و کامپیوتر از دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار تشکیل می‌شود و هر کدام از بخش‌های آن نیز زیر مجموعه‌های مختص به خود را دارد که به شرح هر کدام می‌پردازیم.

نرم‌افزار و سخت‌افزار

برای درک این موضوع، می‌توان به بدن انسان اشاره کرد که از دو بخش ظاهر و باطن تشکیل شده است. دستگاها هم به همین ترتیب شامل یک بخش فیزیکی می‌شوند که «سخت افزار» خوانده می‌شود و یک بخش درونی که «نرم افزار» نام‌گذاری شده است.

تمرکز ما در برنامه سازی، بر روی شاخه نرم‌افزار است که بر روی سیستم عامل استوار شده.

سیستم عامل

سیستم عامل یا os برنامه‌ای است که بر روی هارد دستگاه نصب می‌شود تا بین کاربر و دستگاه ارتباط برقرار کند. سیستم عامل شامل درایور‌ها و دستوراتی است که می‌تواند استفاده از دستگاه را راحت کرده و توانایی کنترل بهتر سخت افزار را به کاربر بدهد.

با توجه به چارت بالا، می‌توان شاخته برنامه‌های نصبی را یافت، این شاخه همان بخشی است که می‌توانیم برای آن برنامه‌ای ایجاد کنیم.

لازم به ذکر است؛ تا به حال سیستم عامل های مختلفی مثل: اندروید، ویندوز و ای او اس ساخته شده‌اند که هر کدام بر روی یک دستگاه خاص قابل اجرا هستند.

فایل نصبی

به فایلی که برای یک سیستم عامل ایجاد می‌شود، نرم‌افزار یا همان فایل نصبی می‌گویند، نرم‌افزار می‌تواند موضوعات و دسته‌های مختلفی مثل: آموزشی، خدماتی، فروشگاهی، کاربردی و... داشته باشد که با نمودار زیر می‌توان این موضوع را بهتر درک کرد.

با توجه به چارت فوق، می‌توان فایل نصبی را در دو دسته اصلی گذاشت و به هر دسته یک موضوع داد.

روش‌های ساخت برنامه

کدنویسی و بدون کدنویسی، تنها روش‌هایی هستند که می‌توان از آن‌ها استفاده نمود و برنامه‌ای را ایجاد کرد.

کد نویسی: در این روش، فرد با توجه به سیستم عامل مورد نظر، زبان توسعه‌پذیری آن را در یک یا دو سال فرا می‌گیرد و سپس به توانایی ایجاد برنامه مسلط می‌شود.

بدون کد نویسی: در این روش، فرد بدون صرف وقت، از روش‌هایی استفاده می‌کند که اجازه ساخت برنامه‌ها را با استفاده از کشیدن و رها کردن به او می‌دهند تا نهایتاً برای هر سیستم عاملی که دوست داشت، یک فایل نصبی ایجاد کند.

برای یادگیری این مهارت، از دوره زیر استفاده نمایید:

برنامه‌سازی بدون کدنویسی

تخصص ایجاد هر برنامه‌ای برای هر دستگاهی. نحوه‌ی ساخت و انتشار: برنامه‌های اندرویدی، برنامه‌های ای او اس و نرم‌افزارهای ویندوزی برای کامپیوتر و لپ تاپ‌ها.

در یوتیوب ببینید پیش‌نمایش دوره‌


سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تمام موارد مرتبط به موضوع «ساخت برنامه بدون برنامه نویسی» را خدمت‌تان شرح داده و دوره مربوطه را نیز معرفی نماییم تا بدون معطلی یا صرف وقت، بتوانید از این فرصت کسب درآمدی استفاده لازم را ببرید.