تربیت و آموزش فرزند، بعد از فراهم آوردن نیازهای اساسی، دومین مسئولیت بزرگی است که بر عهده والدین است.

یک تربیت اساسی باعث؛ افزایش نبوغ، ایجاد تعادل، بروز نظم و زندگی هدفمند در کودک می‌شود، این امر شاید در ابتدا مقداری دشوار به نظر برسد اما بخشی از آن اکنون پایان می‌یابد.

اگر شما فرزندی دارید که می‌خواهید به بهترین شکل مهارت‌هایی به وی آموزش دهید، به جای درستی آمده‌اید زیرا در این مقاله قصد داریم بهترین مواردی که می‌توانید به کودک 12 الی 18 ساله خود خود آموزش دهید را برای‌تان شرح دهیم. 


برنامه ریزی

تا برنامه ریزی نباشد، نظمی نیست و تا نظمی نباشد آموزش و پرورش خوبی نیست.

متاسفانه برنامه‌ریزی را در مدرسه به کودکان آموزش نمی‌دهند و این بر عهده والدین است که قبل از نوجوانی کودک خود را به بهترین تکنیک برنامه ریزی آشنا نمایند تا بتواند نظم را وارد زندگی کرده و اصول مدیریت منابع شخصی خود مثل؛ انرژی، زمان و هزینه را فرا بگیرد.

برای این جستار می‌توانید از دوره تخصصی زیر استفاده نمایید.

برنامه‌ریزی و مدیریت‌زمان

تکنیکی فوق‌العاده کاربردی برای داشتن یک زندگیِ کاملاً حرفه‌ای و حساب شده. اولین روش قاعده‌مندی که می‌تواند از تمامی جنبه‌ها شما را پشتیبانی کرده و به شما لقب یک متخصص توسعه فردی را بدهد.

شروع


در نظر داشته باشید، والدین اولین الگو برای فرزند هستند، بنابراین سعی کنید خودتان برنامه ریزی را در زندگی اعمال کنید تا کودک بتواند از شما الگو بگیرد. با این امر، برنامه ریزی دیگر جزو شخصیت فرزندتان می‌گردد.


ایده پردازی

کودک خلاق یعنی افتخار والدین.

دومین موردی که در مدرسه به کودکان آموزش نمی‌دهند اصول خلاق بودن است، با اینکه این موضوع باعث می‌شود کودک به یک نخبه تبدیل شده و بتواند راه حل‌های انتزاعی برای حل هر مسئله‌ای را بیابد. علاوه بر این با ایده پردازی می‌تواند بهترین ایده‌ها را ایجاد کرده و با عملی کردن آن در آینده کارآفرین خوبی باشد.

برای این موضوع می‌توانید از دوره زیر استفاده نمایید:

دوره‌ی حرفه‌ایِ ایده‌پردازی

ایده ناب انسان را می‌سازد! به برترین روش‌های ایده‌پردازی و نیازسنجی مسلط شوید تا بتوانید هر ایده‌ای در هر زمینه‌ای ایجاد کرده و آن را قوی‌تر از هر فرد موفقِ دیگری عملی کنید.

شروع


انتخاب شغل

آشنایی کودک با جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند و زمینه‌های کسب‌وکاری مختلف، باعث می‌شود هدف خود را آگاهانه انتخاب کرده و با علمی که در خصوص انتخاب شغل فرا گرفته، نسبت به سایر کودکان هوشمندتر باشد.

توصیه می‌کنیم ابتدا این علم را با استفاده از دوره زیر، خودتان فرا گرفته و سپس با زبان خود آن را به کودک منتقل کنید، این باعث می‌شود بهتر به ذهن کودک نشسته و با راحتی بیشتری درک‌شان کند.

دوره‌ی انتخاب شغل

یک شخص کاربلد، قبل از ورود به هر حیطه‌ای ابتدا آن را از نظر سوددهی، میزان ریسک و... تحلیل کرده و سپس با اعتماد به نفس وارد آن می‌شود تا آن بازار را قبضه کند! اما این تمام ماجرا نیست...

شروع


شاید الآن بگویید؛ کاش شما نیز می‌توانستید این علوم را در کودکی فرا بگیرید تا زودتر به اهداف خود برسید اما مشکلی نیست، فرزند شما یعنی خود شما، بنابراین سعی کنید همین حالا بهترین اولیا برای فرزندان‌تان باشید.


مهارت‌های آینده‌دار

برویم سراغ یکی دیگر از اصول مهم برای آموزش فرزندان.

اگر فرزندتان به سنی رسیده است که بتواند با کامپیوتر کار کند، لطفاً به این بخش توجه بیشتری کنید زیرا این امر به شدت مهم است.

زمانی که به فرزند خود مهارت‌های کامپیوتری آینده‌دار را آموزش دهید، او می‌تواند ایده‌های خود را به تنهایی عملی کند، تکالیف کامپیوتری مدرسه را به تنهایی حل کند، میان معلمین، دوستان و فامیل رتبه خوبی بگیرد و هزارو‌یک مزیت دیگر که اگر نام ببریم می‌بایست چند صفحه‌ای را به آن‌ها اختصاص دهیم.

حال این مهارت‌ها را می‌توانید همین حالا با مناسب‌ترین قیمت خریداری کرده و آن‌ها را به کودک خود آموزش دهید:

مهارت‌های شغلی

دومین فاکتور موفقیت، داشتن مهارتی برای شروع یا عملی کردن ایده است، ما در تیم حرفه‌ایِ آموزشی خود دوره‌های تخصصی کسب مهارت را برای‌تان ایجاد نمودیم تا حرفه‌ای‌تر از همه، استارت یادگیری خود را بزنید.

شروع


مشاوره تخصصی

گرفتن یک مشاوره اختصاصی برای طراحی یک جدول آموزشی برای فرزند، می‌تواند دست شما را فراتر از حد انتظار در تربیت بازتر کرده و به سوالات شما در این خصوص پاسخ‌های منطقی بدهد. لطفا این صفحه را در بوکمارک خود ذخیره کنید تا هر زمان که نیاز به مشاوره داشتید، بتوانید در سریع‌ترین زمان به آن دسترسی داشته باشید:

رزرو وقت

برای دریافت مشاوره‌ی تخصصی، می‌توانید از میان مشاوره‌ی حضوری، تلفنی و یا مکاتبه‌ای، یک نوع را انتخاب کرده و رزرو خود را با موفقیت ثبت کنید.

ثبت مشاوره


چند ثانیه تصور کنید؛ دو یا تمام اصولی که در این صفحه به شما معرفی کردیم را به کودک خود آموزش داده‌اید، آیا می‌توانید موفقیت فرزند خود را در جوانی ببینید؟ در مدرسه چند مدال گرفته؟ اعضای فامیل در مورد کودک شما چه می‌گویند؟ حس قلبی خودتان چطور؟

از این فرصت نهایت استفاده را ببرید.